Рада скасувала штрафи за несплату ПДВ для виробників електроенергії

Рада скасувала штрафи за несплату ПДВ для виробників електроенергії

Штрафи скасовано через наявність великих боргів

Рада скасувала штрафи за несплату ПДВ для виробників електроенергії
Фото: Shutterstock

Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України для стабілізації розрахунків на оптовому ринку електричної енергії України» №6005-д. За проголосувало 239 народних депутатів. Про це пише УНІАН.

Відповідно до закону, в Податковий кодекс введуть зміни, згідно з якими штрафні санкції для генеруючих компаній-боржників зі сплати ПДВ будуть скасовані у зв'язку з наявністю великих боргів на ринку електроенергії перед цими компаніями.

У пояснювальній записці зазначено, що протягом 2014–2016 років спостерігається значне погіршення фінансової ситуації на оптовому ринку електричної енергії. У зв'язку з несвоєчасними розрахунками з боку споживачів, заборгованість ДП «Енергоринок» перед виробниками електричної енергії зросла з 14,3 млрд грн станом на 1 серпня 2014 року до 27,9 млрд грн станом на 1 березня 2016 року.

Це призвело до збільшення заборгованості генеруючих компаній до 33,4 млрд грн, зокрема перед бюджетом – до 2,9 млрд грн, перед банківськими установами – до 18,5 млрд грн.

Автори законопроекту вказують, що нарахування штрафних санкцій контролюючими органами суб'єктам електроенергетики, вимивання обігових коштів на сплату податкового боргу зроблять неможливим забезпечення нормальної підготовки і роботи суб'єктів електроенергетики протягом опалювального сезону нинішнього і наступного років.

Прийнятим законом встановлено, що загальний порядок реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних для платників податку на оптовому ринку електроенергії не застосовуватиметься.

Раніше також повідомлялось, що Верховна Рада України звільнила вітчизняний кінематограф від ПДВ до 1 січня 2023 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті