Оголошено умови 4G-тендера

Оголошено умови 4G-тендера

Термін дії ліцензій на користування радіочастотами – 15 років

Оголошено умови 4G-тендера
Фото: Shutterstock

Оголошено умови тендера на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології «Міжнародний рухомий (мобільний) зв'язок IMT» (4G) у смугах радіочастот 2510–2545 МГц, 2565–2570 МГц, 2630–2665 МГц, 2685–2690 МГц. Термін дії ліцензій – 15 років.

Тендер проводиться за сімома лотами – правами на отримання ліцензій у смугах радіочастот. Розмір плати за 1 МГц у кожному з сіми діапазонів радіочастот у всіх регіонах України складає 28,6 млн грн.

Переможці тендеруа за кожним із лотів зобов’язані протягом п'яти років від дати початку дії ліцензії забезпечити отримання дозволу/дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів, що передбачатиме використання всієї смуги радіочастот, визначеної в ліцензії, у всіх регіонах України із застосуванням радіотехнології.

Переможцем тендера за кожним лотом визнається учасник, який запропонував на торгах «з голосу» найвищу ціну за лот відносно початкової ціни торгів «з голосу». У випадку, коли початкова ціна торгів «з голосу», що запропонована двома і більше учасниками тендера, є однаковою, і на торгах «з голосу» учасники не надають своїх пропозицій щодо збільшення ціни за лот, тендерна комісія може визнати переможцем торгів «з голосу» учасника тендера, який першим подав до НКРЗІ заяву про намір взяти участь у тендері.

Нагадаємо, що нещодавно телеком-регулятор повідомляв, що перший 4G-тендер відбудеться наприкінці січня 2018 року. На торги виставлять смуги спектра 2,6 ГГц. Тоді як найбільш зручний для впровадження зв'язку четвертого покоління по всій країні інший діапазон – 1,8 ГГц. Чому його смуги держава має намір продавати пізніше, у кращому разі, в лютому 2018-го? Чому у «високому» діапазоні розгортати мережу довше і дорожче? Що отримають абоненти від впровадження 4G у спектрі 2,6 ГГц? На ці та інші питання спробував відповісти Mind у матеріалі  «Перший 4G-тендер: перемога країни чи Ахметова».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло