Сліди радіоактивної хмари над Європою ведуть до Росії або Казахстану
Експерти переконані, що аварія була досить серйозною

Радіоактивна хмара, яка з’явилась над Європою у вересні – жовтні, ймовірно виникла внаслідок витоку радіоактивної речовини на одному з ядерних об’єктів в Росії або Казахстані. Такого висновку дійшли в Інституті ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN), передає The Independent.
Як повідомляється, аварія, внаслідок якої з’явилася хмара, сталася між річкою Волга та Уральськими горами в останній тиждень вересня.
Згідно з даними агентства, частки рутенія-106 були визначені кількома країнами в концентраціях, які не є небезпечними для людини, та зникли з території Франції в середині жовтня.
Жан-Марк Перес, директор IRSN, сказав: «Російська влада заявила, що не знає про аварію на своїй території» та додав, що його команда ще не зв’язувалася з владою Казахстану.
За оцінками агентства, аварія була досить серйозною, і якби аварія такого масштабу трапилась у Франції, знадобилась би евакуація людей в радіусі кількох кілометрів від місця інциденту.
Федеральне агентство з радіаційного захисту Німеччини заявило, що аварія на атомній станції виключена з огляду на тип знайдених часток.
«Рутеній-106 використовується під час лікування пухлин очей. Рутеній також може виникати під час переробки ядерних паливних елементів».
Нагадаємо, наприкінці серпня хімічна хмара накрила узбережжя Великобританії. Внаслідок дії хімічних речовин на лікарняні ліжка втрапило 150 осіб.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].