mind
У Китаї спустили на воду перше електричне вантажне судно

У Китаї спустили на воду перше електричне вантажне судно

Суховантаж може перевезти 2000 тонн на відстань 80 км всього на одній зарядці

У Китаї спустили на воду перше електричне вантажне судно
фото porttechnology.org

У китайському Гуанчжоу спустили на воду перше у світі суховантажне судно, яке працює на електроенергії. Суховантаж призначений для річкового судноплавства. Його водотоннажність становить 2000 тонн, за даними компанії – виробника судна Guangzhou Shipyard International Company. На одній зарядці судно може пропливти 80 км, повідомляє інформаційний портал Sina.

Довжина суховантажу, який обслуговують шість членів екіпажу, становить 70,5 м, ширина – 13,9 м. Розрахункова висота борта 4,5 м при осаді становить 3,3 м, а максимальна швидкість судна – 7 вузлів (12,8 км/год).

Виробники зазначають, що повна зарядка акумуляторів електричного судна займає близько двох годин.

У корабля два електродвигуни – кожен потужністю по 160 кВт. Електросуховантаж має 26-тонний літієвий акумулятор, ємність якого становить 2400 кВт·год. Енергоустановка машини не споживає інші види палива і не здійснює викиди в навколишнє середовище.

У повідомленні також зазначається, що тривалість повної зарядки акумуляторів електросудна збігається з часом його повного навантаження і розвантаження – це приблизно дві години.

Наприкінці червня Китай спустив на воду новий військовий корабель класу Type 055 – великий ескадрений міноносець, найновіше досягнення в галузі військово-морської техніки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті