mind
Трамп оголосив, що хоче дружити з Росією і послабити санкції

Трамп оголосив, що хоче дружити з Росією і послабити санкції

Президент США вважає, що за сприяння Росії можна вирішити всі геополітичні проблеми

Трамп оголосив, що хоче дружити з Росією і послабити санкції
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп у неділю заявив у В'єтнамі, що санкції США проти Росії занадто жорсткі, і що він вважає за краще повернути дружні відносини з Кремлем.

«Я вірю в те, що нам потрібно працювати над проблемами, – сказав Трамп. – Нам потрібно шукати рішення стосовно Сирії та Північної Кореї, стосовно України, стосовно тероризму», – додав він.

«Ви знаєте, люди не розуміють, що на Росію були накладені дуже, дуже сильні санкції, – зазначив він. – Санкції на дуже високому рівні. Настав час повернутися до зцілення світу, зруйнованого і зламаного».

Трамп мав на увазі новий законопроект про санкції, підписаний ним на початку серпня, спрямований на Росію, Іран і Північну Корею. У той час Трамп заявиви, що «Америка не потерпить втручання в наш демократичний процес і що ми об’єднуємося разом з нашими союзниками і друзями проти російської підривної діяльності і дестабілізації».

Разом з тим він додав, що цей законопроект спричинять «серйозну тріщину» і «зазіхає на виконавчу владу, притіняє інтереси американських компаній і наших європейських союзників».

Нагадаємо, напередодні в суботу під час саміту Трамп заявив, що вірить Путіну, коли той каже, що Росія не втручалася в президентські вибори в США.

Схоже, що Трамп налаштований шукати миру з Росією, оскільки ще в суботу написав у своєму Twitter:

«Коли всі ненависники й дурні зрозуміють, що мати хороші відносини з Росією – це добре, а не погано. Завжди грати в політику – погано для країни. Я хочу вирішити  Північну Корею, Сирію, Україну, тероризм, і Росія може в цьому дуже допомогти!»

Дружня позиція Трампа щодо Росії викликала стурбованість експертів нацбезпеки США. Екс-директор Національної розвідки Джеймс Клаппер попередив, що віра в те, що в США і Росії спільні інтереси, створює загрозу національній безпеці.

Нагадаємо, під час саміту у Вʼєтнамі зустріч Трампа й Путіна тривала всього кілька секунд – президенти зустрілися під час зйомок групового фото лідерів країн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті