З початку року Україна експортувала на 33% більше ВРХ ніж за весь 2016 рік

З початку року Україна експортувала на 33% більше ВРХ ніж за весь 2016 рік

Спостерігається тенденція заміщення експорту яловичини експортом живої ВРХ

З початку року Україна експортувала на 33% більше ВРХ ніж за весь 2016 рік
Фото: Shutterstock

Україна за 10 місяців 2017 року експортувала 68 000 голів великої рогатої худоби, тоді як за весь 2016 рік – 51 000 голів. За даними ДФС, у 2016 році ВРХ експортовано на $26,4 млн (16 683 тонн), а за 10 місяців 2017-го – на $29,15 млн (20 931 тонн).

Про це повідомляється в добірці матеріалів від ЄБРР, передає Latifundist.

Аналітик сільськогосподарських ринків і національний консультант ЄБРР Андрій Панкратов зазначив: якщо порівняти кількість тварин, які експортуються, з кількістю, що йдуть на забій безпосередньо всередині країни, то по свиням цьогорічне відношення становитиме 0,4%, а по ВРХ – 3,4%.

«Якщо перерахувати експорт худоби в еквівалент м'яса, то з урахуванням субпродуктів в поточному році такий еквівалентний експорт може перевищити 14 000 тонн. Наш прогноз експорту безпосередньо яловичини на цей рік становить 52 000 тонн (у забійній вазі). Тобто експорт «м'яса» в живому вигляді становить 21% від його сукупного експорту з яловичиною. З 2016 року ця частка була на рівні 18%, в 2014–2015 роках – 13%. Тобто з повним правом можна говорити, що триває заміщення експорту яловичини експортом живої ВРХ», – прокоментував він.

Експерт зазначив, що диверсифікація українського експорту яловичини після російського ембарго йде досить мляво. Так, в цьому році в першій десятці покупців української яловичини, крім країн СНД, вже з'явилися Ірак, В'єтнам, Єгипет і Гонконг, але їх сукупна частка поки ледь перевищує 10%. Лідери ті ж – Білорусь, Азербайджан, Казахстан.

Нагадаємо, що минулого року спостерігалося загальне зменшення поголів'я всіх видів тварин в українських господарствах. Тим не менш, у деяких регіонах є позитивні зрушення у вирощуванні великої рогатої худоби. А саме, у минулому році поголів'я ВРХ наростили в усіх категоріях господарств Вінницької, Житомирської, Запорізької, Миколаївської, Сумської та Хмельницької областей.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло