mind
YouTube видалив понад 70 000 екстремістських відео ватажка «Аль-Каїди»

YouTube видалив понад 70 000 екстремістських відео ватажка «Аль-Каїди»

Власника відеохостингу Google раніше розкритикували за надмірну байдужість до контенту

YouTube видалив понад 70 000 екстремістських відео ватажка «Аль-Каїди»
скрін-шот із відео

Відеохостинг YouTube видалив кілька десятків тисяч екстремістських відео з пропагандистськими виступами екс-ватажка угруповання «Аль-Каїда» Анвара аль-Авлакі, якого було ліквідовано в Ємені в 2011 році. Про це пише TechCrunch з посиланням на The New York Times.

Ще на початку осені у відкритому доступі можна було знайти понад 70 000 відеозвернень аль-Авлакі, в яких він закликав переходити до радикальних дій і вбивати американців. Зараз всі ці відео видалені, а за запитом «аль-Авлакі» можна знайти тільки документальні програми або журналістські розслідування про ватажка терористичного угрупування.

Ідеологічний лідер «Аль-Каїди» Анвар аль-Авлакі володів англійської мовою й був громадянином США. Відеозаписи з ним відігравали значну роль у вербуванні терористів навіть після його ліквідації в Ємені в 2011 році в результаті авіаудару американського безпілотника.

Використовуючи спеціальну технологію, YouTube тепер може в автоматичному режимі позначати записи за участю аль-Авлакі, після чого фахівці сервісу вручну блокують їх ще до того, як хтось встигає їх переглянути.

Хостинг повидаляв відео після жорсткої критики на адресу компанії Google, яка володіє YouTube. Раніше в Google заявили, що сервіс є нейтральною платформою і не відповідає за те, що на ньому публікують люди, пише видання.

Нагадаємо, директор Web Summit закликає обмежити діяльність Facebook і Google. Незабаром ці компанії можуть перетворитися на монополії, тож нові регулятивні заходи потрібні вже сьогодні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті