mind
Мінфін не вирішує проблему з дооформленням боргових зобов’язань за проектами Світового Банку

Мінфін не вирішує проблему з дооформленням боргових зобов’язань за проектами Світового Банку

Мінфін пропустив терміни подачі кредиторських вимог на суму $6,54 млн

Мінфін не вирішив проблему з дооформленням боргових зобов’язань в рамках реалізації  двох кредитів Світового Банку. Про це пише Економічна правда.

У 1996 році Україна отримала позику від Світового банку на суму $300 млн на реструктуризацію вугільної промисловості. Ці кошти були спрямовані на перекредитування: за рахунок позики банки Фінанси та кредит та Надра видавали субкредити українському бізнесу та містам.

У 2006 році Україна залучила кредит – $150 млн – на програму з розширення доступу до ринків фінансових послуг. Програма передбачала видачу інвестиційних кредитів, кредитів на поповнення оборотного капіталу або фінансового лізингу через Надра та Кредитпромбанк.

У 2014–2015 роках Україна зіткнулася з девальвацією і очищенням банківського сектора від проблемних банків. По усіх згаданих банках почалися процедури ліквідації, йдеться в повідомленні.

Кошти кредитора було заморожено. Задля їх отримання Минфін мав включити згадані боргові зобов’язання до реєстру вимог кредиторів і подати позови до ФГВФО, однак вчасно це зроблено не було: Мінфін пропустив терміни подачі кредиторських вимог на суму $6,54 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті