mind
Економіка Японії зростає сьомий квартал поспіль

Економіка Японії зростає сьомий квартал поспіль

Зростанню економіки та ВВП країни посприяв сильний експорт

Економіка Японії у ІІІ кварталі зростала швидше, ніж прогнозували експерти. Цьому посприяв сильний експорт, що призвів до тривалого періоду неперервного росту – більш ніж 10 років. Про це повідомляє Reuters.

Економіка зросла на 1,4% в річному обрахуванні в липні – вересні.

Витрати споживачів впали вперше за сім кварталів, але очікується, що це явище буде тимчасовим. Експерти вважають, що зростання капітальних затрат та експорту призведе до росту економіки, що має полегшити певне стривоження стосовно інфляції.

«Потенційний темп росту Японії складає 1%, тому результат за ІІІ квартал вказує, що фактичний темп росту є доволі високим, – сказав Хіденобу Токуда, старший економіст Дослідного інституту Mizuho. –  Ринок вакансій працює настільки добре, що витрати споживачів обов’язково зростуть в майбутньому. Капітальні затрати, як і раніше, виглядають здоровими. Економіка процвітає».

ВВП зріс на 0,3% у порівнянні з минулим кварталом.

Результати показують, що економіка Японії демонструє зростання сьомий квартал поспіль, що є найтривалішим періодом розширення з 2001 року.

Зовнішня потреба – або експорт з вирахуванням імпорту – стала найвагомішою причиною зростання, додавши 0,5% до росту. Поставки автомобілів та електронних комплектуючих до США та Азії були сильними в ІІІ кварталі, що відображає покращення глобального попиту.

«На нашу думку, немає ніяких змін в економіці, коли економіка відновлюється поступово як тенденція, – сказав міністр економіки Японії Тошиміцу Мотегі. – Ми повинні зробити відновлення довговічним, тому ми продовжимо реформи, для того щоб підвищити продуктивність Японії».

Нагадаємо: після перемоги на виборах лідер Японії Сіндзо Абе пообіцяв зосередитись на двох ключових аспектах: військовій загрозі з боку КНДР та старінні населення. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті