mind
ФГВФО знайшов причини низької якості активів «Укргазпромбанку»

ФГВФО знайшов причини низької якості активів «Укргазпромбанку»

«Укргазпромбанк» проводив «схемне кредитування» групи компаній для фінансування неіснуючого будівництва на 57,6 млн грн

Фонд гарантування вкладів заявив, що з метою виведення активів із «Укргазпромбанку» напередодні запровадження тимчасової адміністрації проводилось «схемне кредитування» групи компаній для фінансування спільного неіснуючого будівництва на суму 57,6 млн грн. Про це повідомляє ФГВФО на своєму сайті

Нераціональне управління кредитними ресурсами банку стало причиною того, що були профінансовані на 365,68 млн грн проекти, які виявились збитковими, та ін.  

«Банк з метою погашення заборгованості позичальниками приймав на баланс іпотечне нерухоме майно за оціночною вартістю, яка у рази перевищувала ринкову. У результаті таких дій на баланс банку було прийнято низьколіквідне майно за високою балансовою вартістю (земельні ділянки сільськогосподарського призначення, на продаж яких в країні діє мораторій)», – говориться у повідомлені. 

На сьогоднішній день існує рішення з зобов’язанням банку здійснити зарахування на $1,425 млн.

Станом на 23 жовтня 2017 року, за фактом знаходження у банку маніпуляцій, у тому числі з активами, фонд подав 22 заяви до правоохоронних органів про вчинення кримінальних правопорушень на 442,23 млн грн.

Балансова вартість активів «Укргазпромбанку», включених до ліквідаційної маси банку, склала 1 100,55 млн грн, незалежні оцінювачі оцінили їх у 277,10 млн грн. 81,3% активів банку – це кредити юридичних та фізичних осіб. Балансова вартість кредитного портфелю – 894,86 млн грн, оціночна вартість – 116,06 млн грн. Сума акцептованих кредиторських вимог – 637,1 млн грн, вкладникам здійснено виплати гарантованого відшкодування – на 217,6 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті