mind
Greenpeace хоче через суд заборонити Норвегії видобувати нафту в Арктиці

Greenpeace хоче через суд заборонити Норвегії видобувати нафту в Арктиці

Позов екологів наразі розглядається в Осло

Greenpeace хоче через суд заборонити Норвегії видобувати нафту в Арктиці
фото з pixabay.com

Екологи звинувачують норвезький уряд в наданні дозволу на розвідку нафти в Північно-Льодовитому океані, що, за їх словами, ставить під загрозу життя цього та наступного поколінь. Про це повідомляє The Guardian.

Представники двох екологічних організацій Greenpeace («Грінпіс») та Youth and Nature («Молодь та природа») подали позов, у якому стверджують, що норвезький уряд порушив конституційний закон про охорону навколишнього середовища, який гарантує громадянам право на чисте довкілля.

«Ми протягом багатьох років намагались припинити розширення видобутку нафти в Норвегії, беручи до уваги місцеві та глобальні інтереси», – сказав Тралс Гулаузен, голова Greenpeace в Норвегії.

У цій справі представники екологічних організацій спираються на  висновки Міжурядової групи експертів із змін клімату, у яких йдеться, що задля досягнення мети, визначеної в Паризькій кліматичній угоді 2015 року, видобуток нафти має бути припинений, а не збільшений. Держава цей аргумент відкидає, стверджуючи, що усі їх попередні оцінки потенційного впливу на навколишнє середовище були виконані.

Генеральний прокурор Норвегії Фредрік Сейєрстед сказав, що суд не вважає справу особливо складною: «На наш погляд ясно, що норвезька влада виконала всі свої конституційні зобов’язання і що Норвегія притримується і продовжуватиме притримуватись усіх міжнародних екологічних та кліматичних зобов’язань».

Звинувачення базується не лише на основі шкоди, якої було нанесено місцевому довкіллю, а й об’ємам викидів, які сприяють глобальному потеплінню. Згідно з останніми даними, Норвегія стала сьомим за величиною експортером викидів СО2 в світі.

Наразі, справу розглядають в окружному суді в Осло. Розгляд триватиме 2 тижні. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті