Росія і Венесуела підписали угоду про реструктуризацію боргу

Росія і Венесуела підписали угоду про реструктуризацію боргу

Минулої осені уряд РФ вже погодив реструктуризацію заборгованості Венесуели на $2,84 млрд

Росія і Венесуела підписали угоду про реструктуризацію боргу
фото Shutterstock

15 листопада Росія і Венесуела підписали угоду про реструктуризацію боргу, повідомило агентство Reuters.

Сума консолідованого боргу Венесуели склала $3,15 млрд. Новий графік погашення заборгованості передбачає платежі протягом 10 років, обсяг яких у перші 6 років мінімальний, повідомив Мінфін РФ.

За умовами договору, Венесуела повинна виплатити більшу частину боргу до кінця 2017 року. «15 листопада буде підписано угоду про реструктуризацію. Схема – плавно наростаючі платежі. Графік платежів – років на 10. Угода передбачає набуття чинності за умови, якщо вони в цьому році неабияку суму заплатять», – повідомив співрозмовник агентства.

Ще однією з умов угоди буде проведення розрахунків між Венесуелою і російськими експортерами за вже здійснені поставки.

Раніше міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що Венесуела звернулася до Росії з проханням про проведення реструктуризації державного боргу.

«У них (Венесуели. – Mind) виникли труднощі з виконанням обов'язку. Ми ведемо цю роботу в рамках Паризького клубу кредиторів із одного боку, з іншого боку – здійснюємо безпосередньо двосторонні контакти, щоб виробити механізм реструктуризації боргу. Поки що ця робота в процесі, вона не завершена. Упевнений, що ми знайдемо взаємоприйнятне рішення з Венесуелою», – сказав Силуанов.

У вересні минулого року російський уряд вже погодив реструктуризацію заборгованості Венесуели на $2,84 млрд, зокрема, терміни частини виплат було перенесено. У червні у висновку Рахункової палати щодо поправок до бюджету-2017 йшлося про те, що Венесуела порушила зобов'язання перед Росією, в зв'язку з чим за допомогою змін до бюджету планувалося зменшити обсяг повернень за державними фінансовими та експортними кредитами на $950 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло