ЄС шукає спосіб ратифікувати поправку до кліматичної угоди без Польщі
Польща не зможе її прийняти з огляду на залежність країни від вугілля

ЄС, імовірно, знайде спосіб ратифікувати глобальну угоду, яка регулює скорочення викидів парникових газів протягом наступних трьох років без Польщі, яка широко використовує вугілля для виробництва електроенергії, що може зірвати участь країни в угоді. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.
Міністри довкілля ЄС беруть участь у нараді ООН із клімату в Бонні (Німеччина), де обговорюють прийняття поправки, яка є законодавчою базою для скорочення викидів СО2 до 2020 року.
Із 28 країн – членів блоку 27, окрім Польщі, ратифікували угоду.
Для повної ратифікації поправки ЄС необхідна одноголосна підтримка.
Минулого року Польща, яка генерує більшу частину своєї електрики на застарілих станціях, заявила, що готова підтримати поправку за умови, якщо Єврокомісія гарантує фінансування будівництва нових, більш екологічних вугільних станцій. Відповідно до правил ЄС найбільш застарілі та найменш ефективні станції мають у найближчі роки закритись.
Втім, за словами польських чиновників, вугілля поки що так і залишатиметься основним джерелом енергії в країні.
За інформацією ООН, кількість вуглекислого газу в атмосфері Землі зростає з рекордною швидкістю починаючи з 2016 року. Зараз кількість СО2 в повітрі сягнула найвищого рівня за мільйони років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].