mind
Університет Гарвард звинуватили в расизмі, триває судове розслідування

Університет Гарвард звинуватили в расизмі, триває судове розслідування

В разі доведення провини університету його можуть відрізати від державного фінансування

Університет Гарвард звинуватили в расизмі, триває судове розслідування
фото www.harvard.edu

Департамент юстиції США почав розслідування можливих випадків расизму в політиці прийому студентів до Гарварду та звинуватив американський університет у небажанні співпрацювати зі слідством.

Про це повідомляє The Independent з посиланням на матеріал в The Wall Street Journal.

Справа стосується подій 2014 року, коли громадська організація «Студенти за справедливий прийом» подала позов до суду за нібито умисну відмову приймати до університету американців азіатського походження.

17 листопада 2017 року Департамент юстиції направив адвокатам Гарварда листа, в якому вказано, що університет так і не надав для розслідування матеріали справи до вказаного терміну (2 листопада).

Мін'юст попередив адвокатів вишу, що готовий звернутися до суду, щоб змусити Гарвард виконати дане розпорядження.

Згідно зі статтею 6 Конституції США, забороняється дискримінація за ознакою раси, кольору шкіри і національного походження для організацій, які отримують федеральне фінансування.

Таким чином, в разі доведення провини адміністрації університету державне фінансування установи може бути припинено.

«Департамент  юстиції серйозно ставиться до будь-якого потенційного порушення цивільних і конституційних прав людини», – сказав представник Мінʼюсту Девін О'Меллі.

Представник Гарварда зазначив: «Ми вже не раз пояснювали Департаменту юстиції, що Університет, безумовно, виконає свої зобов'язання щодо статті 6. У цьому процесі ми зобов'язані захищати конфіденційність інформації про студентів і заявників, і ми шукаємо можливість співпрацювати з Департаментом у найкращий для цього спосіб».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті