Політик, якого Мугабе вигнав з посади, повертається в Зімбабве, щоб стати президентом

Політик, якого Мугабе вигнав з посади, повертається в Зімбабве, щоб стати президентом

Процедура вступу Мнангагви на посаду глави держави пройде 24 листопада

Політик, якого Мугабе вигнав з посади, повертається в Зімбабве, щоб стати президентом
Фото UN Photo / Jean-Marc Ferre / flickr

Колишній віце-президент Зімбабве, якого звільнив екс-президент Роберт Мугабе з політичних мотивів, сьогодні повернувся в країну, щоб зайняти пост наступного президента. Про це повідомляє BBC з посиланням на державне телебачення Зімбабве.

Еммерсон Мнангагва, який втік до Південної Африки два тижні тому, буде призначений новим президентом в п'ятницю, 24 листопада.

71-річний Мнангагва буде виконувати обов'язки державного лідера до вересня 2018 року, а потім у країні проведуть вибори.

Як повідомлялося, 93-річний Мугабе звільнив з посади віце-президента, щоб розчистити шлях до влади для своєї дружини Грейс, яку Мугабе збирався зробити президентом після себе.

Ці події спричинила державний переворот у країні, коли військові захопили всі владні установи в столиці і посадили Мугабе під домашній арешт, озвучивши головну вимогу до нього – піти у відставку.

Нагадаємо, напередодні Мугабе надіслав до парламенту листа, у якому заявив, що йде у відставку негайно і добровільно, аби «плавно передати владу» після 37 років правління. Новина викликала дикі торжества по всій країні до пізньої ночі.

Віце-президента Мнангагву номінувала на посаду президента владна партія Зімбабвійський африканський національний союз.

Мнангагва отримав прізвисько «крокодил» через свою політичну хитрість. Перебуваючи у вигнанні, він виступив із заявою до зімбабвійців з закликом об'єднатися, щоб відновити країну.

«Разом ми забезпечимо мирний перехід до демократії і почнемо розбудовувати країну заново в миру і єдності», – сказав Мнангагва у вівторок на одному з телеканалів.

Він зустрівся з президентом ПАР Якобом Зума перед тим, як повернутися в Зімбабве.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті