Захворіло у світі
13,494,771
Померло у світі
582,547
Вилікувалось у світі
7,522,147
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
Проти Uber у кількох країнах почалися розслідування

Проти Uber у кількох країнах почалися розслідування

Не лише країни, а й окремі клієнти сервісу подають до суду позови проти Uber

Проти Uber у кількох країнах почалися розслідування
фото Shutterstock

Офіційні розслідування через умисне приховування факту викрадення особистих даних 57 млн клієнтів та водіїв Uber розпочались у Великобританії, США та Італії. Про це повідомляє FT.

Як повідомляє Recorde, компанії Uber загрожує ще одне розслідування у Федеральній торговій комісії США. Раніше цього року комісія вже штрафувала компанію за порушення недоторканості приватного життя та безпеки. Видання припускає, що тоді регулятор не знав про масове викрадення особистої інформації в 2016 році. Наразі Федеральна торгова комісія заявляє, що «уважно оцінює усі підняті проблеми».

Крім того, заходів вживають і постраждалі клієнти. Всього за кілька годин після оприлюднення інформації про хакерську атаку один з клієнтів Uber подав позов до суду, звинувативши компанію в нечесній діловій практиці та недбальстві.

Фінансова та репутаційна вартість витоку інформації стане серйозним випробуванням для нового генерального директора компанії Дари Хосровшахі в той час, як він вже бореться із забороною свого сервісу в Лондоні та займається доопрацюванням значної інвестиційної угоди з японською технологічною групою Softbank.

Як зазначає Blоomberg, повноваження усіх регуляторів ЄС доволі обмежені, а більшість з них взагалі не зможуть оштрафувати Uber. Лише після травня 2018 року, із набуттям чинності «Положення про захист даних», влада зможе стягувати з міжнародних компаній до 4% їх річного прибутку при обробці та зберігання персональних даних.

Нагадаємо: наприкінці 2016 року хакерам вдалось отримати доступ до бази даних Uber та вкрасти приватну інформацію 57 млн користувачів та водіїв по усьому світу. Тоді компанії довелося сплатити зловмисникам $100 000 за видалення отриманих ними даних. Через рік вже новий керівник компанії, якій змінив Тревіса Каланіка, вирішив зробити інформацію загальнодоступною, вибачився та пообіцяв покращити захист цифрових технологій компанії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті