mind
Softbank інвестує в Uber $1 млрд

Softbank інвестує в Uber $1 млрд

Японський консорціум також планує купити акцій Uber приблизно на $9 млрд

Softbank інвестує в Uber $1 млрд
фото Shutterstock

Компанія Uber узгодила з японським конгломератом SoftВank потенційні інвестиції та продаж своєї акціонерної долі. Про це повідомляє TechCrunch.

«Ми уклали угоду з консорціумом на чолі з SoftBank та Dragoneer щодо потенційних інвестицій. Ми вважаємо, що ця угода є сильним проявом довіри до довгострокового потенціалу Uber. Після закриття [угоди] нам вдасться збільшити інвестиції в наші технології та подальше розширення в країні та за кордоном, одночасно зміцнюючи наше корпоративне управління».

Uber ще не має детальних планів, але очікує отримати $1 млрд інвестицій. За останніми оцінками, компанію оцінюють у майже $70 млрд.

Консорціум, який очолюють SoftBank та Dragoneer Investment Group, планує інвестувати набагато більше коштів, придбавши приблизно 14% акцій компанії на суму до $9 млрд.

Як повідомляється, тендерна пропозиція розпочнеться 28 листопада і триватиме близько 20 робочих днів. Ця угода, імовірно, стане найбільшою вторинною угодою, під час якої акціонери продадуть акцій на мільярди доларів. Продавати акції зможуть також тисячі співробітників Uber.

Зазначається, що ця угода стане ключовою для команди Uber. Донедавна працівники не мали змоги продавати акції, а ця операція допоможе перетворити їх паперові багатства на готівку.

Тендерна пропозиція дасть можливість тисячам працівників продавати акції більш ніж за рік до очікуваного IPO 2019 року.

Деякі експерти зауважили, що цей крок є незвичним, оскільки SoftВank інвестував також в конкурентів Uber, зокрема в індійський Ola. Але SoftВank використовує підхід, який відрізняється від інших венчурних інвесторів і готовий вкладати кошти в декількох гравців однієї категорії

Японський SoftВank має глобальні зв’язки і може допомогти Uber в її міжнародній експансії.

Нагадаємо, Uber оголосила про наміри розширити географію запуску свого «літаючого авто». Новий проект буде запущено в Дубаї, Форт-Верті та Лос-Анджелесі до 2020 року.

Як повідомлялось, минулого місяця Uber спільно з Barclays випустив власну кредитну карту для ринку США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті