Захворіло у світі
11,910,220
Померло у світі
545,728
Вилікувалось у світі
6,505,587
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Рожкова: Українська банківська система не потребує докапіталізації

Рожкова: Українська банківська система не потребує докапіталізації

У 2015–2016 роках банки були докапіталізовані майже на 300 млрд грн

Рожкова: Українська банківська система не потребує докапіталізації
Фото: Shutterstock

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова завила, що нарешті українська банківська система не потребує докапіталізації. Про це із посиланням на «Українські новини» повідомляє «Новое Время».

«Якщо подивитися на банківську систему з точки зору капіталізації, то на сьогоднішній день ми можемо говорити, що банківська система досить докапіталізована. Ті банки, що потребують докапіталізації за результатами діагностики, яка проводилася в 2015 і 2016 роках, плани виконують», – сказала Рожкова.

Рожкова повідомила також і про результати діагностики, згідно з якими банки були докапіталізовані майже на 300 млрд грн. В основному це були внески в капітал. Значну частку склали внески в капітал держбанків. Разом з тим Рожкова наголосила, що капіталізація потрібна для відновлення кредитування економіки.

«Тільки докапіталізовані і стійкі банки можуть нарощувати кредитування. Також потрібна достатня ресурсна база і ліквідність банківської системи, адекватні відсоткові ставки, захищені права кредиторів, надійний контроль ризиків, врегулювання проблеми непрацюючих кредитів», – додала вона.

Нагадаємо, що НБУ допускає перегляд графіка докапіталізації банків. Крім того, у 2018 році Нацбанк вводить щорічну діагностику найбільших банків, в яких сконцентровані 95% активів системи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті