Журналісти розкопали, що Google веде стеження за смартфонами на Android

Журналісти розкопали, що Google веде стеження за смартфонами на Android

Смартфони відправляють Google геолокаційні дані без відома власника

Журналісти розкопали, що Google веде стеження за смартфонами на Android
фото Shutterstock

Компанія Google збирає інформацію про місцезнаходження користувачів Android за допомогою стільникових веж навіть при вимкнених службах геолокації або відсутності SIM-карти в телефоні. Про це провівши відповідне розслідування, повідомило видання Quartz.

За даними видання, телефони на базі Android збирали інформацію про найближчі базові станції мобільного зв'язку, які використовуються для передачі мобільного сигналу, і передавали цю інформацію Google. За допомогою цих даних можна встановити місцезнаходження людини.

Google підтвердила цю інформацію після журналістського звернення. Однак у компанії уточнили, що дана технологію використовується для того, щоб прискорити відправку push-повідомлень і повідомлень на телефон користувача.

Інформацію з телефонів Android компанія збирала протягом останніх 11 місяців, повідомляє прес-службі Google. Однак ці дані ніколи не використовувалися і не зберігалися на серверах, сказав представник прес-служби, і тепер компанія почне роботу над тим, щоб припинити цю практику.

«Ми не включали процес визначення базових станцій в систему синхронізації системи, тому всі ці дані миттєво автоматично віддалялися», – йдеться в повідомленні компанії.

Проблема торкнулася тих смартфонів, на яких у фоновому режимі працював додаток Google Play Services. Він необхідний для установки інших програм і в більшості випадків є на телефонах Android за замовчуванням.

В Google запевнили, що функцію передачі даних буде відключено вже до кінця листопада.

Нагадаємо: Google буде занижувати рейтинг російських RT і Sputnik у пошуковій стрічці. Компанія таким чином боротиметься з поширенням російської пропаганди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті