НБУ розпочинає оприлюднення даних про ставки по кредитах для бізнесу

НБУ розпочинає оприлюднення даних про ставки по кредитах для бізнесу

Джерелом інформації про кредити і ставки за ними в розрізі розмірів підприємств є щомісячна статистична звітність банків

НБУ розпочинає оприлюднення даних  про ставки по кредитах для бізнесу
Фото: Shutterstock

Національний банк України почав щомісячне оприлюднення статистичних даних по кредитах, які надані банками великим, малим і середнім підприємствам, і процентних ставок за такими кредитами. Про це з посиланням на прес-службу НБУ пише Бізнес Цензор.

Згідно з повідомленням, Нацбанк опублікує нові дані про кредити, надані великим, середнім, малим і мікропідприємствам – юридичним особам, за видами валют (національна або іноземна валюта), за строками погашення (до 1 року, від 1 до 5 років, або понад 5 років).

Так само будуть опубліковані процентні ставки за новими кредитами, наданими підприємствам – юридичним особам, за видами валют.

Так само будуть оприлюднені дані про кредити фізичним особам-підприємцям, залежно від розміру підприємництва за видами валют, за строками погашення і процентні ставки по них.

Джерелом інформації про кредити і ставки за ними в розрізі розмірів підприємств є щомісячна статистична звітність банків. Збір такої інформації від банків було розпочато в червні 2017 роки після ряду обговорень НБУ з компаніями, які спеціалізуються на зборі та аналізі даних про діяльність МСП, окремими банками і Держстатом. За даними Нацбанку, зараз якість інформації є достатньою для її публікації на регулярній основі.

НБУ очікує, що регулярні публікації дозволять докладніше аналізувати стан і структурні зміни в економіці.

Перші дані – за жовтень 2017 року – опубліковано в розділі «Грошово-кредитна і фінансова статистика» на сайті НБУ.

Так само НБУ планує почати публікацію інформації по кредитах МСП і великих підприємств на веб-сайті НБУ в формі відкритих даних (API).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті