Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
НБУ розголосив інсайд по банку «Богуслав» перед заходом ФГВФО

НБУ розголосив інсайд по банку «Богуслав» перед заходом ФГВФО

ОВДП на 200 млн грн вивели з фінустанови попри введення куратора від центробанку

НБУ розголосив інсайд по банку «Богуслав» перед заходом ФГВФО
Фото прес-центр НБУ

Окремі члени правління Національного банку України (НБУ) розкрили інсайдерську інформацію щодо рішення про визнання банку «Богуслав» неплатоспроможним до її офіційного оприлюднення, пише «Економічна правда»  з посиланням на власні джерела у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

«У стінах НБУ ще 2 листопада, коли мало проходити засідання, підняли питання неплатоспроможності банку. Деякі члени правління навіть вже встигли поділились інформацією з деякими казначеями комерційних банків», – вказується в матеріалі видання.

Проте відповідне рішення НБУ було затверджено й оприлюднено лише 6 листопада: у Нацбанку не відповіли на питання, чому прийняття рішення було відкладене на декілька днів.

Крім того, за даними видання, Нацбанк ще 26 вересня затвердив постанову про запровадження особливого режиму контролю за діяльністю банку «Богуслав» та призначення куратора, але задіяні обмеження були недостатніми, аби уникнути виведення активів з фінустанови.

«Банк мав у портфелі високоліквідні активи у вигляді ОВДП на суму понад 200 млн грн – це близько 75% від загального обсягу високоліквідних активів у портфелі. Проте, до оголошення про неплатоспроможність паперів не стало. Так, з 29 вересня до 2 жовтня банк уклав низку угод для забезпечення виконання своїх забов'язань на приблизно таку ж саму суму», – підкреслюється у статті.

За даними видання, кредиторами, яким було надано в забезпечення ОВДП, стали Альфа-Банк, перед яким забов'язання банка «Богуслав» становили 61 млн грн, банк «Авангард», яким раніше володіла голова НБУ Валерія Гонтарева (17 млн грн) та компанія «ІФК Профінвест» (110 млн грн).

НБУ відніс банк «Богуслав» до неплатоспроможних своїм рішенням №708-рш/БТ від 6 листопада: на 1 листопада 2017 року фінустанова не забезпечила необхідного збільшення статутного капіталу і Нацбанк був зобов’язаний прийняти рішення виведення банку з ринку.

Згідно з підрахунками ФГВФО, майже 96,5% вкладників банку «Богуслав» зможуть отримають свої вклади в повному обсязі. Загальна сума відшкодування, за даними на 1 листопада 2017 року, складала 188 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті