Вірмени більше не зможуть виготовляти свій знаменитий коньяк
Європа таки домоглася права на найменування продукту, але у вірменів є ще 25 років, щоб перейти на «бренді»

Вірменія – країна-виробник знаменитого вірменського коньяку – через 25 років повинна буде відмовитися від фірмової назви алкогольного продукту і замінити його на більш звичне європейцям – «бренді».
Таке рішення прийнято в рамках угоди про всеосяжну і розширену співпрацю, яка була підписана Вірменією і ЄС 24 листопада в Брюсселі в ході саміту Східного партнерства, передає inform.kz.
В угоді зазначено, що назва «коньяк» є французьким захищеним географічним найменуванням (AOC). Так, згідно з Лісабонською угодою про охорону найменувань, місць походження та їх міжнародну реєстрацію, «коньяк» і «шампанське» – не тільки бренди, але й географічні назви (у Франції), які з метою недопущення плутанини не можуть бути використані іншими виробниками в державах – учасницях угоди (їх понад 20). Росія, куди експортується основна маса виробленого в Вірменії коньяку, не бере участі в цій угоді.
Угода з Єреваном передбачає, що в найближчі 25 років вірменські виробники зможуть використовувати найменування «коньяк» і експортувати продукт на ринок ЄС на колишніх умовах. При цьому ЄС надасть Вірменії відповідну технічну та фінансову допомогу, щоб вірменські виробники змогли поступово відмовитися від назви «коньяк» і замінити його на «бренді».
Зараз на ринку Вірменії діють близько 50 підприємств із виробництва коньяку. Коньяк є одним з основних експортних товарів Вірменії. За першу половину 2017 року його експорт зріс майже на 35% і склав $95,8 млн. Основним ринком експорту (близько 90%) залишається Росія.
Дискусії між ЄС і Вірменією з питання найменування «коньяк» тривали кілька років. Європа вперше стала вимагати в СРСР перейменувати вірменський коньяк ще в 1959 році.
«Починаючи з 1959 року у СРСР були проблеми з експортом алкогольного напою під назвою «коньяк». В той час вірменський коньяк експортували під назвами «Арарат бренді Наірі», «Арарат бренді Двін», – зазначив економіст Атом Маргарян.
Вдруге Вірменії таку вимогу було висунуто після проголошення незалежності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].