ФГВФО за рік хоче продати права вимоги за 40 тис. іпотечними кредитами фізосіб

ФГВФО за рік хоче продати права вимоги за 40 тис. іпотечними кредитами фізосіб

Більша частка торгуватиметься на голландських аукціонах

ФГВФО за рік хоче продати права вимоги за 40 тис. іпотечними кредитами фізосіб
Фото woodleywonderworks/flickr

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) упродовж найближчих 10–12 місяців планує виставити на продаж права вимоги за майже 40 000 непрацюючими іпотечними кредитами фізичних осіб, загальна заборгованість за якими  складає 68 млрд грн, повідомляється на сайті Фонду.

Згідно з повідомленням, на голландський аукціон будуть виставлені права вимоги за майже 20 000 непрацюючих кредитів із балансовою заборгованістю быля 36 млрд грн.

Крім того, ще понад 19 500 таких кредитів із заборгованістю майже 32 млрд грн перебувають у заставі Нацбанку: вони  будуть виставлені на аукціон після узгодження умов продажу з центробанком.

За даними ФГВФО, з загальної кількості таких кредитів обслуговується тільки 2%.

«Позичальники просто повинні усвідомити, що повернути борги у будь-якому випадку доведеться, якщо не банку, то новому кредиторові», – пояснює ситуацію заступник директора-розпорядника Фонду Світлана Рекрут.

Повністю перевести продаж прав вимоги за іпотечними кредитами фізосіб на голландську систему Фонд планує з початку наступного року. Інформація про виставлені на продаж лоти буде оприлюднена на інформаційних ресурсах Фонду та системи ProZorro.

За даними ФГВФО, майже 90% іпотечних кредитів фізосіб номіновані в іноземній валюті – 95% з них були видані до 2009 року, коли курс складав 5 грн/$. Кредити у зоні АТО та на окупованій території в Криму за сумою заборгованості складають майже 15%, а за кількістю майже 17% загального портфеля банків.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло