Facebook і Twitter передадуть Британії інформацію про російське втручання у Brexit

Facebook і Twitter передадуть Британії інформацію про російське втручання у Brexit

Під час проведення референдуму «пітерські тролі» поширювали пропаганду та фейкові новини

Facebook і Twitter передадуть Британії інформацію про російське втручання у Brexit
фото pixabay.com

Facebook і Twitter погодилися передати інформацію стосовно розміщення у соцмережах особами, пов’язаними з Росією, постів у період референдуму щодо Brexit, за даними наглядової ради Палати громад.

Про це пише The Guardian з посиланням на голову комітету з цифрових технологій, культури, медіа та спорту британської Палати громад Деміана Коллінза.

Ця інформація, за словами Коллінза, допоможе краще скласти  уявлення про те, чи намагалася Росія вплинути на голосування під час референдуму.

У Facebook повідомили, що поділяться цією інформацією на початку грудня, у Twitter запевнили, що нададуть відповідь в найближчі тижні.

В США Facebook уже передав в Конгрес інформацію стосовно можливого втручання Росії в американські президентські вибори. Згідно з цією інформацією, пости з фейковими новинами та пропагандою, розміщені «пітерською фабрикою тролів», побачило 126 млн людей.

Коллінз зазначив, що Великобританії та США відомо про діяльність тільки одного агентства в Санкт-Петербурзі, але, імовірно, можуть бути й інші.

Дослідники з Едінбургського університету ідентифікували 419 акаунтів у Twitter, через які поширювалася пропаганда з Росії з метою вплинути на внутрішню політику Великої Британії. З них під час референдуму було надіслано 3468 Twitter-повідомлень.

Нагадаємо: Facebook запустить портал, де кожен користувач побачить, чи зустрічав він російську пропаганду. Додаток створено в зв’язку зі звинуваченнями, що Facebook перетворився на неконтрольований майданчик для поширення пропаганди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло