Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Україна знову закликає зупинити будівництво Керченського мосту

Україна знову закликає зупинити будівництво Керченського мосту

У Мінінфраструктури закликають міжнародні організації втрутитись і зупинити будівництво Керченського мосту

Незаконне будівництво Керченського мосту потрібно терміново зупинити, і це можливо лише під тиском міжнародних партнерів України та додаткових санкцій проти Росії, повідомляє Мінінфраструктури.

«Незаконне будівництво Керченського мосту потрібно терміново зупинити, і це можливо лише під тиском міжнародних партнерів України та додаткових санкцій проти Росії як держави, проти компаній та фізичних осіб, які причетні до незаконного будівництва», – наголосив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

За його словами, залишається також відкритим питання заходження суден під прапорами різних країн до портів АРК, які тимчасово припинили свою роботу відповідно до рішень уряду України.

Як зазначається у повідомленні, окупація Криму поставила особливий акцент на зміцненні морської складової національної безпеки та оборони, яка прямо впливає на транспортну інфраструктуру та економіку України: «На сьогодні спостерігається зменшення кількості суднозаходів та вантажообігу в морських портах Маріуполь і Бердянськ, що негативно позначається на економічних показниках підприємств. Росія на постійній основі порушує основоположні принципи міжнародного морського права, ведучи активну господарську, рибогосподарську діяльність, будівельно-інженерні роботи у виключній морській економічній зоні та територіальних водах України, а також продовжує вчиняти протиправні відносно до України дії, які з плином часу набувають більш системного характеру».

Як повідомляв Mind.ua, будівництво Керченського моста обмежує проходження суден в українські порти в Азовському морі. Через що вантажообіг Бердянського морського торгового порту вже знизився на 30%. Також Росія ввела обмеження щодо довжини судна для проходу через протоку з 200 до 160 м.

У серпні 2017 року в Керч прибула друга плавуча опора, яка входить в плавсистему, необхідну для зведення арочних прольотів Кримського моста. Всього в систему входять дві опори.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті