Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
У Росії штрафуватимуть людей, які курять на балконі, якщо це заважає сусідам

У Росії штрафуватимуть людей, які курять на балконі, якщо це заважає сусідам

«Громадяни мають право на сприятливе навколишнє середовище, вільне від впливу тютюнового диму»

У Росії штрафуватимуть людей, які курять на балконі, якщо це заважає сусідам
фото Shutterstock

Верховний суд РФ ухвалив, що сусіди мають право стягнути з тих, хто курить на балконі, компенсацію моральної шкоди за порушення прав у сфері охорони здоров'я через вплив тютюнового диму. Про це повідомляє RNS з посиланням на Російське агентство правової та судової інформації.

«Чинне законодавство допускає компенсацію моральної шкоди за порушення прав громадянина в сфері охорони здоров'я від впливу навколишнього тютюнового диму та наслідків споживання тютюну», – постановив російський Верховний суд.

Таке рішення зʼявилося внаслідок розгляду суперечки між двома жителями Новосибірська. Один з них подав до суду на сусіда з вимогою заборонити йому курити на балконі та стягнути з нього 250 тис. рублів моральної шкоди, оскільки дим потрапляв у його квартиру і негативно впливав як на його здоров'я, так і на здоров'я дитини.

«... громадяни, проживаючи в житловому приміщенні, мають право на сприятливе навколишнє середовище, вільне від впливу тютюнового диму і будь-яких наслідків споживання тютюну, обумовлених курінням сусідів. Куріння має здійснюватися таким чином, щоб наслідки споживання тютюну, які можуть викликати проникнення тютюнового диму або запаху тютюну в житлове приміщення сусідів, не поширювалися за межі приміщення даної особи і не завдавали незручності сусідам», – зазначається в постанові.

Суд в результаті ухвалив, що чинне законодавство допускає компенсацію моральної шкоди за порушення прав громадянина в сфері охорони здоров'я від впливу навколишнього тютюнового диму та наслідків споживання тютюну, і тому присудив позивачу компенсацію моральної шкоди в розмірі 5 тис. рублів.

Між тим британські вчені вважають, що недопалки можуть стати джерелом відновлювальної енергії: вугільна основа фільтрів може використовуватися для зберігання водню.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті