Єврокомісія серйозно взялася за захист інтелектуальної власності

Єврокомісія серйозно взялася за захист інтелектуальної власності

Запатентовані винаходи – це генератори робочих місць та економічного зростання – єврокомісар

Єврокомісія серйозно взялася за захист інтелектуальної власності
фото Shutterstock

Єврокомісія сьогодні запропонувала заходи щодо захисту прав інтелектуальної власності (ІВ), тим самим заохочуючи європейські компанії та «смарт-апи», інвестувати в інновації і творчість, йдеться в повідомленні на офіційному сайті Єврокомісії.

Ініціатива, запропонована на засіданні в Брюсселі, дозволить реагувати більш ефективно на випадки порушення прав на ІВ, полегшить транскордонні судові розгляди, адже 5% товарів, які ввозяться в ЄС (на суму 85 млрд євро щороку), контрафактні або піратські.

«За оцінками експертів, сектори економіки, які пов’язані з використанням інтелектуальної власності, генерують 42% європейського ВВП, 38% робочих місць і підтримують 90% експорту Європейського союзу», – заявив заступник голови Єврокомісії з питань зайнятості, економічного зростання, інвестицій та конкуренції Юркі Катайнен.

«Ми живемо в часи економіки знань – чи то фільм, чи нова технологія, нові ліки, новий рецепт. Наші ідеї, ноу-хау, наші винаходи – це генератори робочих місць та економічного зростання. Ми потребуємо того, щоб наші дослідники, винахідники, творча інтелігенція, стартапи продовжували інвестувати в нові ідеї та знання», – зазначив Катайнен.

Заходи, які пропонує Єврокомісія:

Забезпечення однакового рівня захисту та ідентичних правил, які гарантують юридичну безпеку у всьому Євросоюзі.

Заохочувальні заходи, які спонукатимуть промисловість боротися з порушеннями прав інтелектуальної власності.

Скорочення обсягів контрафактної продукції, яка надходить на ринок ЄС, в тому числі шляхом співпраці з третіми країнами – Китаєм, державами Південно-Східної Азії та Латинської Америки.

Єврокомісар акцентував на тому, що відбувається технологічна революція, і «Європа повинна скористатися потенціалом покоління мереж 5G та інтернетом речей».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті