НАТО: зростаюча військова потужність Китаю та Росії може спричинити велику міждержавну війну

НАТО: зростаюча військова потужність Китаю та Росії може спричинити велику міждержавну війну

Збільшення витрат на оборону може спричини перегони озброєнь, як під час холодної війни

Зростаюча військова міць Китаю та Росії в найближчі роки кидатиме виклики трансатлантичному альянсу, і кроки НАТО з укріплення своїх можливостей можуть спровокувати нові перегони озброєння в стилі холодної війни. Про це йдеться у доповіді НАТО, передає Reuters.

Звіт, який публікують раз на чотири роки, визначає 20 глобальних тенденцій, які можуть вплинути на альянс до 2035 року, починаючи від технології штучного інтелекту до змін клімату.

Генерал Деніс Мерсьє, верховний головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації заявив, що у звіті йдеться про більш високий ризик початку великої міждержавної війни, ніж у звіті за 2013 рік.

Повідомляється, що його команда наступного року оприлюднить звіт, в якому буде зазначено, що має зробити НАТО, щоб відреагувати на ці тенденції.

«Глобальне усвідомлення є більш важливим, ніж раніше. Ми маємо бути готові до будь-якого сценарію», – сказав Мерсьє, зазначивши, що глобалізація означає, що НАТО необхідно зважати на фактори за межами свого регіону, включно із військовою експансією до Китаю та Індії.

Легкий доступ до технологій та глобальний характер кіберпростору полегшить розширення терористичних мереж, загрожуючи майже монополії, що існує, яку державні суб’єкти мають у галузі високотехнологічної зброї, йдеться у звіті.

Окремим пунктом звіту є вплив, який матимуть екологічні фактори – від більш інтенсивних стихійних лих до посилення відкриття Арктики.

Автори звіту зазначають, що витрати на оборону почали зростати після анексії РФ українського Криму в 2014 році. Подальше збільшення прогнозують до 2045 року. Втім, збільшення витрат «може створити безпекову дилему та спричинити перегони озброєнь, як це було під час холодної війни.

Мерсьє підкреслив, що НАТО вже працює над розширенням своїх можливостей у сфері кіберзахисту. «В НАТО ми знаходимося під постійним нападом в кіберпросторі», – сказав він, зазначивши, що альянс досі непогано з цим справлявся, але важливо залишатися пильними 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло