Оскаржити прийняті судові рішення можна буде за старими процесуальними кодексами

Оскаржити прийняті судові рішення можна буде за старими процесуальними кодексами

Порушенні справи, заяви і скарги оскаржуватимуться за новими процесуальними кодексами

Оскаржити прийняті судові рішення можна буде за старими процесуальними кодексами
Фото: Shutterstock

Судові справи, провадження за якими порушено до набрання чинності нових процесуальних кодексів, а також заяви і скарги, що подані до зазначеного терміну, розглядатимуться вже за правилами, передбаченими новим процесуальним законодавством. Про це повідомила Mind юрист практики вирішення спорів МЮФ INTEGRITES Марта Грунська.

Водночас вона звернула увагу на те, що такий підхід не застосовується до оскаржень судових рішень, прийнятих до набрання чинності нових процесуальних кодексів.

«Судові рішення, ухвалені судом першої чи апеляційної інстанції до набрання чинності новими процесуальними кодексами, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному та касаційному порядку відповідно протягом строків, що діяли до набрання чинності новими процесуальними кодексами», – пояснила вона.

На думку юриста, врахування вищевказаних перехідних положень уже сьогодні та в майбутньому допоможе учасникам судового процесу уникнути ризиків, які можуть виникнути внаслідок зміни процесуального законодавства, а також забезпечить ефективний розгляд поточних судових справ.

Як повідомляв Mind, 3 жовтня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №6232 про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу. 28 листопада документ було оприлюднено в газеті «Урядовий кур'єр».

Закон вводить нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві та вносить зміни в правила кримінального процесу. Так само передбачено впровадження системи «електронного суду», що спростить комунікацію з судом і зменшить витрати на утримання судової системи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло