Литва розглядає можливість запуску потягу Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига

Литва розглядає можливість запуску потягу Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига

Обсяги перевезень між Литвою і Україною зростають

Литва розглядає можливість запуску потягу Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига
Фото: Shutterstock

30 листопада у Києві керівники ПАТ «Укрзалізниця» та АТ «Литовські залізниці» обговорили перспективні напрямки співпраці. Про це повідомляє прес-служба УЗ.

Зокрема, литовська сторона підтвердила зацікавленість у реалізації проекту щодо курсування поїзда Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига.

«Ми зацікавлені у реалізації спільних проектів, співпраці з питань оновлення та технічного переоснащення, вивченні досвіду щодо моделі роботи державного перевізника для ефективного партнерства. Намітилися хороші тенденції для зростання експорту та транзиту», – сказав в. о. голови правління УЗ Євген Кравцов.

У ході переговорів сторони наголосили на зростанні обсягів перевезень між країнами. За період з січня по жовтень цього року обсяги перевезень вантажів між Україною та Литвою зросли на 95 700 тонн і склали 1 054 300 тонн.

Імпорт в Україну зріс на 137 400 тонн – до 813 600 тонн вантажів. З 2018 року прогнозується збільшення імпортних перевезень нафтопродуктів та добрив, збільшення експорту зернових, мінеральних і будівельних вантажів до 10%.

Також було повідомлено, що перевезення поїздом комбінованого транспорту «Вікінг» зросли за 10 місяців 2017 року на 97% і склали 6658 TEU (умовних одиниць) в порівнянні з аналогічним періодом 2016-го.

Раніше повідомлялось, що «Укрзалізниця» домовляється з General Electric про збірку 30 локомотивів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло