У Держдепі США побоюються, що будівництво «Північного потоку – 2» підірве ситуацію в Україні

У Держдепі США побоюються, що будівництво «Північного потоку – 2» підірве ситуацію в Україні

Також будівництво газопроводу призведе до російського домінування в ЄС за рахунок газових проектів

У Держдепі США побоюються, що будівництво «Північного потоку – 2» підірве ситуацію в Україні
фото Shutterstock

Реалізація газових проектів «Північний потік – 2» та «Турецький потік» дозволить Росії домінувати на енергетичних ринках Європи та матиме руйнівний вплив на економіку й безпеку України. Про це заявила під час брифінгу офіційний представник Державного департаменту США Хізер Науерт.

Науерт підкреслила, що Європа працює над диверсифікацією свого енергетичного сектора та зазначила, що США та більшість її європейських партнерів вважають, що «Північний потік – 2» «посилить російське домінування на газових ринках Європи. [Трубопровід] є загрозою для безпеки в і так напруженому регіоні Балтійського моря, і це сприятиме досягненню Росією цілі підірвати безпеку Україну через позбавлення її статусу країни – транзитера для російського газу».

Представник Держдепу вважає, що поставки газу можуть використовуватись російською стороною як інструмент впливу, зокрема, вона згадала перебої із поставкам газу до Польщі в зимові холодні місяці.

Науерт також зазначила, що «Північний потік – 2» та «Турецький потік» «дозволять «Газпрому» припинити транзит через Україну… що позбавить її транзитних прибутків у розмірі близько $2 млрд».

На питання щодо того, які кроки робить США, щоб зупинити будівництво трубопроводу, Науерт сказала, що відповідати на подібні питання має держсекретар Рекс Тіллерсон, який нещодавно назвав проект «нерозумним».

Нагадаємо, днями парламент Данії прийняв закон, який дозволить заборонити російському газопроводу «Північний потік – 2» проходити через води країни з міркувань безпеки або зовнішньої політики.

Не всі країни виступають проти будівництва газопроводу, зокрема Німеччина та Австрія стверджують, що «Північний потік – 2» є комерційним проектом, і не варто зважати на політичні переконання.

Газовий проект, який коштує $9,5 млрд, передбачає будівництво двох гілок нафтопроводу від РФ до Німеччини через Балтійське море. Морська частина газопроводу проходитиме через економічні зони Росії, Данії, Німеччини, Швеції та Фінляндії. 

На початку листопада Єврокомісія опублікувала нові пропозиції щодо поширення загальноєвропейського регулювання на всі газопроводи, які забезпечують імпорт природного газу до країн ЄС. Що саме пропонує ЄК, навіщо це Європі та хто і що може стати їй на заваді, можна дізнатись із матеріалу Mind: «Північний потік – 2 може опинитися поза законом». 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло