Президент підписав закон «про заборону «маски-шоу»

Президент підписав закон «про заборону «маски-шоу»

Таким чином влада виконала свою обіцянку

Президент підписав закон «про заборону «маски-шоу»
Фото: прес-служба президента

Петро Порошенко під час зустрічі з представниками бізнесу підписав закон «Про захист прав учасників кримінального провадження під час досудового розслідування», який нещодавно був прийнятий парламентом.

Президент наголосив, що «влада свою обіцянку виконала». «Цей закон, як його назвали «про заборону маски-шоу». Була єдина позиція всіх силовиків про те, щоб зменшити тиск на бізнес. Ми тоді обіцяли вам, що в дуже короткі терміни ми зробимо все можливе для того, щоб припинити процедуру проведення необґрунтованих, незаконних і, я переконаний, державі непотрібних обшуків», – цитує прес-служба президента Порошенка. 

Він додав, що з метою забезпечення додаткових гарантій законності при проведенні обшуку цим законом встановлено обов’язкову відеофіксацію. Крім цього, передбачено право особи, у приміщенні якої проводиться обшук, на будь-якій стадії його проведення користуватися правовою допомогою адвоката. Законом також встановлено заборону вилучення електронних інформаційних систем, якщо це прямо не передбачено рішенням суду, та обов’язок сторони обвинувачення робити копії необхідної інформації.

Зазначимо: нещодавно Mind спробував з'ясувати, чи дійсно прийняття цього закону убезпечить чесні компанії. Які саме норми нового закону реально допоможуть бізнесу перешкоджати необґрунтованим діям правоохоронців і скільки в цілому це «покращення» коштуватиме держбюджету, читайте у нашому дослідженні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло