Україна рухається в неправильному напрямку – соцопитування GfK Ukraine

Україна рухається в неправильному напрямку – соцопитування GfK Ukraine

Українці хочуть до ЄС та повернення доступу до «ВКонтакті»

Україна рухається в неправильному напрямку – соцопитування GfK Ukraine
Фото: Shutterstock

Загальний напрямок руху справ в Україні все ще вважають неправильним 67% українців. Таку оцінку виявило  всеукраїнське соціологічне опитування, проведене компанією GfK Ukraine з 14 вересня по 10 жовтня серед 2400 постійних жителів країни.

Оцінка напрямку розвитку подій поліпшилася порівняно з попередніми замірами, які було проведено у червні, але покращення склало лише один відсотковий пункт: найгіршим цей показник був у лютому-2016 (76%), а найкращим – у квітні-2014 (48%).

За підсумками дослідження, яке проведено за фінансової підтримки USAID, суттєве погіршення економічного становища відзначили 31% учасників опитування, тоді як кварталом раніше таку точку зору поділяли 35%. При цьому лише 27% вважає, що у найближчі 12 місяців ситуація не зміниться, 41% (у червні – 43%) очікує погіршення або суттєвого погіршення, а 15% (12%) – покращення або суттєвого покращення.

Українці також засвідчили переважно негативне ставлення до персон, що посідають найвищі посади у державі: до президента Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана – на 74%, до голови Верховної Ради Андрія Парубія – 76%, мера Києва Віталія Кличка – 71%.

Негативне ставлення до Юлії Тимошенко склало 69%, до Міхеїла Саакашвілі – 70%, до Валентина Наливайченка – 60%, до Андрія Садового – 63%, до Арсенія Яценюка – 85%, Олега Ляшка – 77%. Усі ці оцінки погіршилися порівняно з червневими замірами.

Українці все ще схильні до економічної інтеграції з ЄС, але підтримка цього скоротилася до 52% з 54% влітку (на сході країни цю ідею підтримують лише 28%, тоді як на заході – 80%). Підтримка вступу до НАТО скоротилася до 34% з 40% – зросла частка тих, хто не визначився або не планує брати участь у відповідному референдуму (загалом 39%). Лише 9% учасників опитування на сході країни підтримали рух країни до вступу в цей оборонний альянс.

Найбільш тепле ставлення, згідно опитуванню, українці мають до Польщі (12%), до ЄС – 10%, до США – 8%. Найпрохолодніше ставлення – до Росії (25%). Проте тепле ставлення до Польщі, ЕС та США, а також холодне ставлення до Росії – зменшилися.

Серед найважливіших проблем для держави українці назвали корупцію у державних органах, військові дії на Донбасі та ріст цін – 46, 43 та 36% відповідно.

Крім того, згідно із замірами, 40% опитаних категорично не підтримують заборону соцмереж «Однокласники» та «ВКонтакті», ще 18% скоріше не підтримують таке рішення, а 24% не мали відповіді.

Категорично не підтримують та скоріше не підтримують урядову пенсійну реформу 57% опитаних (з тих, хто знав про зміни).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло