Україна рухається в неправильному напрямку – соцопитування GfK Ukraine
Українці хочуть до ЄС та повернення доступу до «ВКонтакті»

Загальний напрямок руху справ в Україні все ще вважають неправильним 67% українців. Таку оцінку виявило всеукраїнське соціологічне опитування, проведене компанією GfK Ukraine з 14 вересня по 10 жовтня серед 2400 постійних жителів країни.
Оцінка напрямку розвитку подій поліпшилася порівняно з попередніми замірами, які було проведено у червні, але покращення склало лише один відсотковий пункт: найгіршим цей показник був у лютому-2016 (76%), а найкращим – у квітні-2014 (48%).
За підсумками дослідження, яке проведено за фінансової підтримки USAID, суттєве погіршення економічного становища відзначили 31% учасників опитування, тоді як кварталом раніше таку точку зору поділяли 35%. При цьому лише 27% вважає, що у найближчі 12 місяців ситуація не зміниться, 41% (у червні – 43%) очікує погіршення або суттєвого погіршення, а 15% (12%) – покращення або суттєвого покращення.
Українці також засвідчили переважно негативне ставлення до персон, що посідають найвищі посади у державі: до президента Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана – на 74%, до голови Верховної Ради Андрія Парубія – 76%, мера Києва Віталія Кличка – 71%.
Негативне ставлення до Юлії Тимошенко склало 69%, до Міхеїла Саакашвілі – 70%, до Валентина Наливайченка – 60%, до Андрія Садового – 63%, до Арсенія Яценюка – 85%, Олега Ляшка – 77%. Усі ці оцінки погіршилися порівняно з червневими замірами.
Українці все ще схильні до економічної інтеграції з ЄС, але підтримка цього скоротилася до 52% з 54% влітку (на сході країни цю ідею підтримують лише 28%, тоді як на заході – 80%). Підтримка вступу до НАТО скоротилася до 34% з 40% – зросла частка тих, хто не визначився або не планує брати участь у відповідному референдуму (загалом 39%). Лише 9% учасників опитування на сході країни підтримали рух країни до вступу в цей оборонний альянс.
Найбільш тепле ставлення, згідно опитуванню, українці мають до Польщі (12%), до ЄС – 10%, до США – 8%. Найпрохолодніше ставлення – до Росії (25%). Проте тепле ставлення до Польщі, ЕС та США, а також холодне ставлення до Росії – зменшилися.
Серед найважливіших проблем для держави українці назвали корупцію у державних органах, військові дії на Донбасі та ріст цін – 46, 43 та 36% відповідно.
Крім того, згідно із замірами, 40% опитаних категорично не підтримують заборону соцмереж «Однокласники» та «ВКонтакті», ще 18% скоріше не підтримують таке рішення, а 24% не мали відповіді.
Категорично не підтримують та скоріше не підтримують урядову пенсійну реформу 57% опитаних (з тих, хто знав про зміни).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].