mind
Наступного року темпи будівництва житла в Київській області сповільняться – UTG

Наступного року темпи будівництва житла в Київській області сповільняться – UTG

За три квартали цього року в Києві і області в експлуатацію ввели 2,3 млн кв. м житла

Наступного року темпи будівництва житла в Київській області сповільняться – UTG
Фото: facebook.com/UkrainianTradeGuild

Київська область поступово зменшуватиме темпи будівництва житла. Про це розповів керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Ростислав Симонов, передає Інтерфакс.

«Ажіотаж будівництва по Київській області поступово знижується, що пов'язано з ціновою політикою: житло в області практично прирівняне до собівартості будівництва», – зазначили в UTG.

За словами Симонова, будівництво на лівому березі столиці (Дарницький та Деснянський райони) продовжує зростати, але 56% будівництв ведуться на правом березі.

За даними UTG, за три квартали 2017 року в Києві та області в експлуатацію ввели 2,3 млн кв. м житла, що на 23,5% більше, ніж за аналогічний період 2016 року.

Незважаючи на збільшення пропозиції, у Києві не спостерігається зниження темпів продажів. Виняток становить житло преміального класу: цей ринок знаходиться в середній стадії насиченості, і темпи продажів наступного року або стабілізуватимуться, або показуватимуть незначне падіння.

На думку експерта, за підсумками 2017 року обвалу продажів і введення в експлуатацію житла не буде.

Як пояснили в UTG, 70% ринку Києва знаходиться в руках шести-семи компаній, в двох з них – понад 50%, відповідно, ці компанії мають достатній вплив, щоб контролювати кількість введеної нерухомості і не допустити обвалу ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті