Приріст кредитування у 2017 році становить 30%
На сьогодні більша половина сукупного кредитного портфелю складається з непрацюючих кредитів
Приріст роздрібних кредитів у 2017 році становить понад 30%, але з низької бази порівняння. Корпоративне кредитування почало активно зростати, починаючи з другого кварталу цього року. На сьогодні банки фіксують від бізнесу здоровий попит на нові кредити, розповіла заступник Голови НБУ Катерина Рожкова.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Ми очікуємо, що у найближчі роки кредитний портфель банків зростатиме швидше, ніж номінальний ВВП, оскільки українська економіка прагне отримати нові позики, – підкреслила Катерина Рожкова. – Національний банк постійно стежитиме за практикою кредитування, щоб переконатися, що банки належним чином оцінюють кредитні ризики та управляють ними».
За словами заступника Голови НБУ, завдяки переходу на міжнародно визнане визначення NPL, регулятор побачив реальну картину якості кредитного портфелю банків. Зокрема, на сьогодні частка непрацюючих кредитів перевищує 56% сукупного кредитного портфелю. Ефективне врегулювання цієї проблеми є головним завданням банківського сектору України в найближчій перспективі.
Катерина Рожкова також ознайомила учасників з результатами оздоровлення банківського сектору України. За її словами, у 2017 році банки сформували резерви під погані кредити, відновили прибуткову діяльність і продовжать демонструвати її найближчими роками.
В майбутньому НБУ не очікує банкрутств великих банків. Малі банки, акціонери яких не зможуть надати додатковий капітал, матимуть змогу повернути НБУ банківську ліцензію і продовжити фінансову діяльність в іншому статусі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.