mind
Євросоюз став на бік НАБУ і звинуватив Генпрокуратуру в перешкоджанні роботі бюро

Євросоюз став на бік НАБУ і звинуватив Генпрокуратуру в перешкоджанні роботі бюро

Подолання корупції – ключовий елемент розвитку відносин ЄС та України, нагадали в Євросоюзі

Євросоюз став на бік НАБУ і звинуватив Генпрокуратуру в перешкоджанні роботі бюро
фото Twitter Maja Kocijančič‏

Європейська служба зовнішніх дій увечері у вівторок звинуватила Генеральну прокуратуру України в тому, що вона загострює ситуацію у сфері боротьби з корупцією і послаблює можливості НАБУ щодо здійснення своїх повноважень.

Про це йдеться в оприлюдненому на сайті служби документі за підписом речниці Майї Косьянчич.

Таким чином, Євросоюз вперше відкрито став на бік НАБУ в конфлікті між двома відомствами.

«Публічне розкриття Генеральною прокуратурою деталей розслідування корупції значно послаблює здатність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) ефективно проводити розслідування і підриває довіру громадськості до ефективної боротьби з корупцією», – йдеться в заяві європейської організації.

«Ще раз наголошуємо, що українська влада повинна активізувати свої зусилля щодо забезпечення незалежності, оперативність та ефективність антикорупційних інституцій. Роботу цих установ потрібно не підривати, а посилювати», – зазначається в заяві.

Боротьба з корупцією залишається «ключовим елементом розвитку відносин України та ЄС», від ефективності антикорупційної компоненти залежить успіх всіх інших реформ, нагадали в Брюсселі.

Раніше повідомлялося, що Держдеп США стривожений скандалами навколо НАБУ і наголошує, що Україна може втратити «міжнародну підтримку» через неефективну боротьбу з корупцією.

Детальніше про конфлікт правоохоронних органів можна прочитати у матеріалі Mind: «Стежка війни: чому НАБУ і ГПУ знову ввійшли у спаринг».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті