mind
Американських журналістів більше не пускатимуть в російську Держдуму

Американських журналістів більше не пускатимуть в російську Держдуму

Зокрема, заборонено вхід працівникам «Голосу Америки» і «Радіо Свобода»

Американських журналістів більше не пускатимуть в російську Держдуму
фото Shutterstock

Депутати російської Держдуми прийняли постанову, згідно з якою журналістів ЗМІ – іноземних агентів буде заборонено пускати в нижню палату парламенту. Відповідне голосування відбулося на пленарному засіданні Держдуми, пише Новая газета.

«В будівлю Думи представники засобів масової інформації Сполучених Штатів Америки, визнаних іноземними агентами, пропускатися не будуть», – постановив спікер Держдуми В'ячеслав Володін.

Заборона торкнулася двох ЗМІ, які мають акредитацію в МЗС Росії, – «Радіо Свободи» і «Голосу Америки», які у вівторок були віднесені російським Мін'юстом до категорії ЗМІ – іноземних агентов.

Такі заходи в Держдумі пояснили дзеркальною відповіддю на дії США щодо російських ЗМІ. Йдеться про позбавлення російського телеканалу RT акредитації в Конгресі США після того, як він на вимогу американської влади зареєструвався в країні в якості іноземного агента.

«Депутати Держдуми РФ залишають за собою право вживати симетричних заходів у зв'язку з рішенням про позбавлення ряду російських журналістів акредитації при Конгресі США», – наводить газета цитату з постанови Держдуми.

Раніше Мін'юст Росії оголосив дев'ять ЗМІ іноземними агентами: крім згаданих «Голосу Америки» і Радіо Свобода (РСЕ/РС) це також телеканал «Настоящее время», Татаро-башкирська служба«Радіо Свобода, «Сибирь.Реалии», «Idel.Реалии», «Фактограф», «Кавказ.Реалии» и «Крым.Реалии».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті