mind
НАТО відновить співпрацю з Росією у сфері військових комунікацій

НАТО відновить співпрацю з Росією у сфері військових комунікацій

Загальне ставлення НАТО до Росії при цьому не зміниться - генсек

НАТО відновить співпрацю з Росією у сфері військових комунікацій
фото Shutterstock

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс хотів би розширити практику проведення взаємних брифінгів з Росією стосовно військових навчань, а також обговорити з Росією тему гібридних загроз. Ініціатива ставити один одного до відома про військові навчання і польоти над Балтикою була висунута під час засідання Ради Росія-НАТО.

За його словами, такої ж думки дотримуються глава Військового комітету НАТО генерал Петр Павел і головнокомандувач Об'єднаних збройних сил альянсу в Європі генерал Кертіс Скапарротті.

Нещодавно офіцери знову почали користуватися лініями комунікацій, які були заморожені після різкого погіршення відносин з Росією, передає слова Столтенберга УНІАН.

Однак не варто робити висновок, що альянс раптом змінив своє ставлення до Росії. У середу Столтенберг, головуючи на засіданні комісії Грузія – НАТО, заявив, що новий підхід до Росії, викликаний російською агресією стосовно України, є ефективним.

«Ми посилили нашу колективну оборону, в той же час залишаючись відкритими до діалогу, – сказав Столтенберг. Ми маємо сталі економічні санкції, і ми використовуємо наші військові канали для комунікації», – уточнив він.

Раніше в НАТО заявили, що зростаюча військова потужність Китаю та Росії може спричинити перегони озброєнь, як під час холодної війни, а в гіршому випадку велику міждержавну війну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті