mind
МВФ: Україна має припинити атаку на НАБУ

МВФ: Україна має припинити атаку на НАБУ

Директор фонду закликала захистити незалежність НАБУ та САП і запустити роботу Антикорупційного суду

МВФ: Україна має припинити атаку на НАБУ
Фото: НАБУ

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард звернулась до своїх український партнерів із нагадуванням, що антикорупційні вимоги залишаються основними умовами співпраці між МВФ та Україною. Про це йдеться на сайті фонду.

«Ми глибоко стривожені останніми подіями в Україні, які здатні відмотати назад прогрес, який було досягнуто раніше у створенні незалежних органів з боротьби з корупцією високого рівня, в тому числі й НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Боротьба з корупцією є ключовою вимогою української спільноти та має вирішальне значення для забезпечення більш сильного та справедливого зростання та є частиною зобов’язань уряду в рамках програми з МВФ», – заявила Лагард.

Також вона закликала українську владу та парламент забезпечити незалежність НАБУ та САП і запустити роботу незалежного Антикорупційного суду, у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи. «Створення суду є суттєвою умовою для винесення таких рішень у корупційних справах високого рівня, які заслуговували б на довіру», – зазначається в заяві. 

Нагадаємо, Європейська служба зовнішніх дій днями звинуватила Генеральну прокуратуру України в тому, що вона загострює ситуацію у сфері боротьби з корупцією і послаблює можливості НАБУ.

Держдеп США також засудив зрив Генпрокуратурою операції НАБУ та попередив, що США стривожені ефективністю боротьби з корупцією в Україні.

Дізнатись більше про конфлікт між силовими органами можна з матеріалу Mind: «Стежка війни: чому НАБУ та ГПУ знову ввійшли у спаринг». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті