mind
АМКУ звернув увагу на неточність реклами мережі «Фокстрот»

АМКУ звернув увагу на неточність реклами мережі «Фокстрот»

Компанії загрожує штраф до 5% від доходу (виручки) за останній звітний рік

Розміщена на сайті та у друкованих матеріалах мережі «Фокстрот» реклама «справедливий кредит 0%* на 24 місяці платити легко!» містить неточні відомості про ставку річних процентів, що вплинуло або може вплинути на наміри споживачів щодо придбання товарів у мережі «Фокстрот», а отже вводить споживача в оману, повідомляє юридична фірма GOLAW з посиланням на Антимонопольний комітет (АМКУ).

Як повідомляється, за результатами розгляду справи АМКУ надав рекомендації – усунути виявлені порушення протягом 10 днів. У разі невиконання вимог АМКУ щодо усунення порушень «Фокстроту» загрожує штраф до 5% від доходу (виручки) за останній звітний рік.

Висновок щодо неточності у зазначеній рекламі АМКУ мотивував тим, що, зважаючи на твердження в першій частині реклами, під «0%»  споживач  має підстави розуміти будь-які платежі, які можуть сплачуватися за кредитом, в той же час відповідно до детальної інформації про умови кредитування, на яку вказувала зірочка, відсоток річних становить 0,01%.

Отже, незважаючи на те, що реклама містила вичерпну інформацію про кредитування, розбіжність між першою частиною реклами і деталізацією, на думку АМКУ, є введенням споживача в оману.

Під час розгляду справи АМКУ також звертав увагу, зокрема, на те, що у період поширення реклами (лютий−серпень  2016  року)  лише протягом двох місяців 2016  року приріст доходу став  більшим,  ніж  приріст  місячного  доходу  за  аналогічний  період  у  2015  році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті