Китайська Sinopec подала до суду на венесуельську нафтову компанію PDVSA за борги

Китайська Sinopec подала до суду на венесуельську нафтову компанію PDVSA за борги

Сировинний борг компанії перевищує 13 млн барелів нафти

Китайська Sinopec подала до суду на венесуельську нафтову компанію PDVSA за борги
фото Shutterstock

Китайська державна корпорація Sinopec подала в американський суд на державну нафтову компанію Венесуели PDVSA через заборгованість останньої на суму $23,7 млн, пише Technoblog з посиланням на Financial Times.

«Дочірнє підприємство Sinopec в США подає в суд на PDVSA, державну нафтову компанію Венесуели, на суму $23,7 млн плюс штрафи відповідно до контракту від травня 2012 року на поставку сталевої арматури вартістю $43,5 млн, половина з якої, як стверджується, не була виплачена», – пише видання.

Сторона обвинувачення вважає, що PDVSA навмисно ввела в оману китайський концерн Sinopec і приховала істотні факти.

Венесуельська PDVSA постійно затримує поставки нафти – на початок цього року недопоставлено нафти вже на суму $750 млн. До кінця року ця сума ще збільшиться. 

Нафта мала постачатися в обмін на кредити. Зокрема, Венесуела взяла кредитів у Китаю на $50 млрд в обмін на поставки чорного золота та інших видів палива.

Загальний сировинний борг Венесуели перед кредиторами склав понад 13 млн барелів нафти і нафтопродуктів, раніше повідомляло агентство Reuters, вказуючи при цьому, що перебої з поставками сировини викликані недостатньою кількістю сховищ, а також зниженням обсягів видобутку та логістикою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті