Рада прийняла за основу скандальний законопроект «Купуй українське»

Рада прийняла за основу скандальний законопроект «Купуй українське»

За словами противників законопроекту, він порушує Угоду про асоціацію з Європейським союзом

Рада прийняла за основу скандальний законопроект «Купуй українське»
Фото Facebook Viktor Halasiuk

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №7206, також відомий як «Купуй українське». За проголосував 241 народний депутат.

Законопроект передбачає введення питомої ваги «місцевої складової» не нижче 20% у тендерній пропозиції на участь у публічних держзакупівлях.

«Цей закон дозволить скоротити імпорт до 25%, що призведе до збільшення темпів економічного розвитку. З цією метою ми пропонуємо зміни в закон про тендерні закупівлі, щоб поставити їх на службу закону України», – заявив співавтор законопроекту Віктор Галасюк.

Законопроект вже давно охрестили корупційним та скандальним.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов прокоментував законопроект на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що законопроект порушує Угоду про асоціацію з Європейським союзом. Так само закон передбачає вимогу від учасника державних закупівель подавати 23 додаткових документи, а також пропоновані зміни в процедуру публічних держзакупівель приведуть до підвищення цін на 43%.

«Чи несе це великі корупційні ризики? Так. Чи накладає це додаткові витрати на бюджет? Так... Кажуть, це компроміс по бюджету. Але цікаво, який був найгірший варіант?», – підкреслив Нефьодов.

От поіменний перелік людей, які проголосували за те, аби знищувати відкриті тендери через ProZorro....

Опубліковано Max Nefyodov 7 грудня 2017 р.

Авторами проекту є Олег Ляшко, Сергій Пашинський, Ярослав Дубневич, Сергій Матвієнков та ін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло