Переможниці «Міс Туреччина-2017» загрожує в’язниця через твіт про переворот у країні

Переможниці «Міс Туреччина-2017» загрожує в’язниця через твіт про переворот у країні

Через недолугий твіт красуню спочатку позбавили титулу, потім троє турецьких громадян подали на неї до суду

Переможниці «Міс Туреччина-2017» загрожує в’язниця через твіт про переворот у країні
Twitter @tvnnoticias

Переможницю конкурсу краси «Міс Туреччина-2017» Итир Есен було позбавлено титулу лише за один допис у Twitter, пов'язаний зі спробою перевороту в країні в липні минулого року. Тепер їй загрожує до одного року тюремного ув'язнення, повідомляє в четвер газета Hurriyet.

У липні в річницю спроби перевороту Есен виклала повідомлення в Twitter, що у неї почалися критичні дні та її «кров додалася до крові героїв», які загинули під час заколоту.

Після цього оргкомітет конкурсу краси прийняв рішення позбавити її титулу «Міс Туреччина-2017». На міжнародному конкурсі «Міс світу-2017» у Китаї Туреччину представляла Асли Сюмен, яка посіла друге місце на національному конкурсі.

В обвинувальному висновку прокуратура Стамбула вимагає для Есен позбавлення волі на строк від шести місяців до одного року за «публічну образу громадської групи на підставі класових, расових, релігійних і статевих відмінностей». Справу проти дівчини було порушено після того, як три громадянина Туреччини подали на неї позов у зв'язку зі скандальним твітом.

Сама Есен стверджує, що її повідомлення в Twitter було написано в іронічному ключі з метою вшанувати пам'ять жертв спроби перевороту. Вона заперечує намір когось ним образити.

Нагадаємо, військовий переворот у Туреччині відбувся в ніч на 16 липня 2016 року. Основне протистояння розгорнулося в Анкарі та Стамбулі. Загинули понад 240 турецьких громадян, понад 2000 осіб отримали поранення, заколот був придушений. У Туреччині після заколоту були заарештовані понад 50 000 осіб, звільнені або відсторонені від роботи понад 140 000 держслужбовців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті