mind
Почала працювати спрощена процедура реєстрації лікарських засобів

Почала працювати спрощена процедура реєстрації лікарських засобів

Відтепер препарати, що пройшли всі етапи перевірки якості, можна зареєструвати за 17 днів

Почала працювати спрощена процедура реєстрації лікарських засобів
Фото: Shutterstock

Почала працювати спрощена процедура реєстрації лікарських засобів. Відповідний закон ухвалили минулого року, а нині Міністерство охорони здоров`я та Державний експертний центр у співпраці з бізнес-асоціаціями доопрацювали регуляторну базу, що встановлює порядок спрощеної реєстрації. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Відтепер препарати, що пройшли всі етапи перевірки якості в країнах з жорсткими регуляторними вимогами (Швейцарія, Японія, США, Австралія, Канада), можна зареєструвати усього за 17 днів. Раніше ця процедура займала від 90 робочих днів, до 2–3 років.

Механізми реєстрації передбачають подачу документів в електронному вигляді, юридичні норми приведені у відповідність до європейського законодавства, а ризики відмови заявникам у реєстрації з технічних причин зведені до мінімуму.

Згідно з повідомленням, спрощена реєстрація відкриває український ринок для багатьох препаратів, які вже зареєстровані в ЄС та в інших суворих регуляторних юрисдикціях, перелічених в законі. Пацієнти зможуть отримати необхідні якісні та ефективні лікарські засоби значно швидше. А конкуренція створить сприятливе середовище для зниження цін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті