mind
Фонд держмайна затвердив перелік з майже 100 підприємств, які підлягають приватизації з наступного року

Фонд держмайна затвердив перелік з майже 100 підприємств, які підлягають приватизації з наступного року

До списку потрапили об’єкти, які за класифікацією відносяться до груп В, Г, Е

Фонд державного майна затвердив перелік підприємств, які підлягають приватизації у 2018 році. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

До списку потрапили майже 100 об’єктів, які за класифікацією відносяться до груп В, Г, Е. Для приватизації запропонована низка енергетичних компаній, зокрема «Сумихімпром», Львівський завод «Автонавантажувач», Краматорське підприємство «Оснастка», Криворізька теплоцентраль, Львівська вугільна компанія, Запорізький титано-магнієвий комбінат та ін.

Фонд державного майна планує виконати план надходження від приватизації в розмірі 22,5 млрд грн.

«Це реальна сума, яку фонд виконає. Найближчим часом Верховна Рада прийме новий закон про приватизацію, який не лише спростить процес приватизації і скоротить терміни підготовки, а й стане зрозумілим інвесторам. Тому наступний рік має стати роком великої приватизації», – повідомив керівник Фонду державного майна Віталій Трубаров.

Нагадаємо, з 3500 держпідприємств в Україні більшість неприбуткові. На утримання цих підприємств з держбюджету витрачається сума, яка становить половину витрат на армію.

За даними Мінекономрозвитку, за 2015 рік на утримання збиткових підприємств пішло ніж 50 млрд грн. У 2016 році прибуток 100 найбільших державних підприємств склав 26,4 млрд грн, при цьому з них – 22,5 млрд грн (85%) були прибутком компанії «Нафтогаз».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті