Китай готується запустити мобільний зв'язок нового покоління 5G

Китай готується запустити мобільний зв'язок нового покоління 5G

Мережу буде запущено у 2020 році, а вже до 2025-го Китай стане найбільшим ринком 5G

Китай готується запустити мобільний зв'язок нового покоління 5G
фото Shutterstock

Китай готується впровадити наступне покоління мобільного зв'язку – технологію 5G, яка дозволяє завантажити 6-гігабайтний файл за менш ніж 2 секунди, пише агентство Сіньхуа.

Компанія Huawei в 2019 році планує випустити смартфон з підтримкою стандарту зв'язку 5G завдяки чіпу самостійної розробки. Про це заявив диктор компанії Сюй Чжіцзюн на 4-й Міжнародній конференції з питань інтернету.

В даний момент стандарти нового формату зв'язку розробляє консорціум 3rd Generation Partnership Project (3GPP), що спеціалізується в сфері мобільної телефонії.

У жовтні минулого року в ході експлуатаційних випробувань технологій стандарту зв'язку нового покоління, зокрема кодування каналів 5G, компанії Huawei вдалося досягти швидкості 27Гб/с, використовуючи полярне кодування, яке було визнано частиною світового стандарту для 5G.

Китайські оператори зв'язку, включаючи China Telecom, проводять випробування в різних великих містах та  потужно інвестують в технології 5G.

Найбільший в світі за кількістю абонентів оператор мобільного зв'язку China Mobile також веде розробки технологій 5G. В комерційну експлуатацію мережу 5G запустять в 2020 році.

Однак уже в 2018-му оператор почне надавати попередні послуги 5G, плануючи розмістити понад 10 000 базових станцій стільникового зв'язку 5G до 2020 року, повідомив віце-президент компанії.

У пекінському районі Хуайжоу знаходиться найбільша в світі платформа для експлуатаційних випробувань технології 5G, що налічує 30 базових станцій. Китайські компанії China Mobile, Huawei, ZTE, а також ряд іноземних підприємств успішно завершили тут другий етап випробувань технологій 5G.

За прогнозом Китайської академії інформації та телекомунікації, КНР стане найбільшим ринком 5G до 2025 року. За прогнозом CAICT, внесок 5G в економічне зростання Китаю до 2030 року сягне 6,3 трлн юанів ($946,8 млрд ).

За словами гендиректора GSMA Джона Хоффмана, світові оператори зв'язку вкладуть 3,3 трлн юанів інвестицій в мобільну інфраструктуру, і близько 500 млрд з них вкладуть китайські компанії.

Згідно з доповіддю американської компанії по розробці і дослідженню бездротових систем зв'язку Qualcomm, до 2035 року завдяки появі технологій мобільного зв'язку п'ятого покоління у світовій індустрії зв'язку буде створено 22 млн робочих місць, а доходи галузі складуть $3,5 трлн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло