USAID допомогло відкрити першу в Україні незалежну лабораторію контролю якості молока
Пощастило Умані

У п'ятницю в Умані було відкрито першу в Україні незалежну лабораторію контролю якості молока та продуктивності тварин. Фінансували відкриття проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» USAID та Асоціація виробників молока. Про це повідомляє прес-служба асоціації.
«Ми надзвичайно горді тим, що відкрили тут лабораторію, адже співпраця виробників молока та уряду США ― це дуже важливо для обох сторін», ― сказав під час відкриття заступник директора Офісу економічного зростання, представник Місії USAID в Україні Стівен Ринецькі.
Згідно з повідомленням, на першому етапі послугами лабораторії зможуть скористатися члени в АВМ та понад 4000 приватних домогосподарств у Черкаській, Київській, Кіровоградській, Вінницькій та Херсонській областях. У перспективі, завдяки розширенню мережі пунктів відбору молока, лабораторія зможе обслуговувати майже всі ферми України.
Стратегічними завданнями лабораторії є моніторинг обігу та застосування антибіотиків у ветеринарній галузі, розробка стратегії та плану дій щодо боротьби зі стійкістю до антимікробних препаратів та надання рекомендації з підбору тварин.
Лабораторія надаватиме послуги з експрес-визначення виду збудника та його резистентності до антибіотика, визначення резистентності виділених патогенів та дослідження фізико-хімічних показників. Сучасне обладнання та новітні методи дослідження дозволяють отримати результати лише протягом трьох діб. Крім того, лабораторія співпрацює з Національною маститною радою.
На думку голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, підвищення якості та безпечності молочної сировини є важливим кроком до розвитку молочної галузі України та відкриття нових ринків збуту молочної продукції.
Крім того, як повідомляє Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, в межах церемонії відкриття лабораторії відбувся круглий стіл, під час якого за участі експертів обговорили відновлення державного контролю операторів ринку, стратегії державної підтримки та розвитку молочної галузі у наступному році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].