В офісі «дочки» Альфа-банку в Голландії пройшли обшуки в зв'язку з відмиванням грошей

В офісі «дочки» Альфа-банку в Голландії пройшли обшуки в зв'язку з відмиванням грошей

Банк приховав інформацію про «незвичайні транзакції» і не здійснив необхідну перевірку даних клієнтів

В офісі «дочки» Альфа-банку в Голландії пройшли обшуки в зв'язку з відмиванням грошей
фото Shutterstock

В офісі голландської «дочки» російського Альфа-банку, що належить мільярдеру Михайлу Фрідману, пройшли обшуки в рамках розслідування, пов'язаного з підозрами у відмиванні грошей. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву прокурора з фінансових злочинів Нідерландів.

Амстердамський торговий банк (Amsterdam Trade Bank, АТВ) підозрюють у порушенні законодавства про боротьбу з відмиванням грошей, оскільки кредитор приховав інформацію про «незвичайні транзакції» і не здійснив необхідну перевірку даних клієнтів, йдеться в заяві прокуратури.

«В офісі банку пройшли обшуки, а рахунки були вилучені в рамках кримінального розслідування», – сказала представник прокуратури.

Керівництво АТВ уточнило, що слідство сфокусовано на клієнтському портфелі, який перестав бути частиною бізнесу банку кілька років тому. Банк запевнив, що співпрацює зі слідством.

АТВ переважно займається наданням торгового фінансування компаніям. Загальний обсяг активів банку за даними на кінець 2016 року складав 1,3 млрд євро ($1,5 млрд), згідно з останнім річним звітом кредитора.

Банк також виявився залученим у корупційний скандал, в рамках якого телекомунікаційна компанія Veon (колишній «Вимпелком») погодилася виплатити $795 млн для врегулювання претензій влади США і Нідерландів у справі про хабарі в Узбекистані.

Інвесткомпанії Фрідмана LetterOne належать близько 48% акцій Veon. Згідно з Мін'юстом США, рахунки в АТВ, серед інших, використовувалися для дачі хабарів «Вимпелкомом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті