НБУ звернувся до НАБУ щодо боргу Приватбанку перед Суркісами

НБУ звернувся до НАБУ щодо боргу Приватбанку перед Суркісами

Центробанк вважає, що суд проігнорував докази

НБУ звернувся до НАБУ щодо боргу Приватбанку перед Суркісами
Фото УНІАН

Національний банк України звернувся до Національного антикорупційного бюро України з проханням перевірити законність дій суддів Київського апеляційного адміністративного суду, які розглядали позови сім'ї Суркісів до ПриватБанку (Київ), повідомляється на сайті Нацбанку.

Згідно з заявою НБУ, судді під час розгляду справи проігнорували докази, надані Нацбанком і ПриватБанком, і підтвердили рішення суду першої інстанції про стягнення з банку на користь Рахміля Суркіса коштів, які під час націоналізації банку не були обмінені на акції додаткової емісії і до сьогодні враховуються на його депозитних рахунках.

Нагадаємо, що уряд за пропозицією НБУ й акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови у грудні 2016 року. Держава отримала 100% у його капіталі, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн.

Процедура націоналізації банку передбачала, що його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Брати Суркіси, а також інші пов'язані з ПриватБанком особи подали 42 позови проти НБУ. Майже всі позови подані до адміністративного суду і стосуються оскарження визнання Нацбанком зазначених осіб пов'язаними з ПриватБанком.

Київський апеляційний адміністративний суд 6 листопада зобов'язав ПриватБанк повернути сім'ї Суркісів 1,05 млрд грн, $266 200  і 7800 євро.

НБУ намагався зупинити процедуру повернення коштів, подавши касаційну скаргу до Вищого адмінсуду, але  Державна виконавча служба 13 листопада відкрила провадження про стягнення з ПриватБанку коштів на користь Суркісів. Наразі провадження перебувають у статусі примусового стягнення. Суми коштів, що підлягають стягненню, не уточнюються.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті