Україна вперше закупила американський скраплений природний газ

Україна вперше закупила американський скраплений природний газ

Також українська ERU купила страховий поліс на 20 років для гарантій на імпорт американського газу

Україна вперше закупила американський скраплений природний газ
фото Shutterstock

Українська компанія ERU Trading вперше закупила американський газ у польської компанії PGNiG. Про це повідомляє польське видання biznesalert.pl.

Раніше США доставили свій скраплений газ в Польщу на СПГ-термінал в Свіноуйсьце.

ERU Trading закупила американсько-польський газ ще влітку. У компанії уточнюють, що закупівля СПГ відбулася на польсько-українському кордоні. Цей газ був розміщений в газовому сховищі в Україні.

З квітня 2016 року ERU Trading є власником довгострокового (на 20 років) поліса страхування від політичних ризиків від американського держагентства Overseas Private Investment Corporation (OPIC), що забезпечує ERU захист при транспортуванні, зберіганні та продажу «блакитного палива» в Україні.

«Поєднання можливості відвантаження спотового обсягу скрапленого природного газу та покриття полісом страхування OPIC дозволило ERU виграти один з десяти лотів на поставку «Укртрансгазу» 135 млн куб.м. газу протягом наступних 7 місяців. ERU стала єдиним приватним постачальником, всі інші лоти отримала українська державна НАК «Нафтогаз України». Вартість лота ERU була найнижчою серед всіх десяти, що дозволило знизити витрати «Укртрансгазу» та українських споживачів», – повідомили в прес-службі української компанії.

«Ми пишаємося тим, що співпрацюємо з польським стратегічним партнером, який забезпечив першу, історичну поставку СПГ в Україну, – сказав Дейл Перрі, президент корпорації ERU.

Варто зазначити, що в червні Польща отримала доставку з терміналу Sabine Pass в США від компанії Cheniere Energy. Це була перша партія американського зрідженого газу в країну. Раніше не було прямих підтверджень, що газ, імпортований ERU з Польщі, походить із США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті